Logo Gmina Aleksandrów

PILICZANKI

Zaproszenie na warsztaty

Piliczanki w Gminie Żarnów

We wrześniu członkinie Stowarzyszenia PILICZANKI na zaproszenie Gminy Żarnów, wzięły udział w wycieczce, prezentującej walory tejże gminy.
 

Władze Stowarzyszenia

PREZES – Zbigniew Staśkiewicz.
ZASTĘPCY PREZESA – Iwona Gwarda, Wiesława Leska.
SKARBNIK – Teresa Nowacka.
SEKRETARZ – Monika Włudarska.
CZŁONKOWIE – Mirosława Folta, Helena Chamerska.
CZŁONKOWIE KOMISJI REWIZYJNEJ – Danuta Dziębor, Danuta Ciach, Zofia Baryła.

Warsztaty z technik zdobienia szkła

W ubiegły czwartek odbyły się w Urzędzie Gminy w Aleksandrowie warsztaty z technik zdobienia szkła, ozdób świątecznych oraz układania kompozycji florystycznych. Organizatorem było Stowarzyszenie PILICZANKI oraz Urząd Gminy w Aleksandrowie. Prowadząca, Pani Mirosława Janota od wielu lat zajmuje się różnymi technikami dekoracji, a także opracowała autorską metodę zdobienia wyrobów szklanych. Całość spotkania była propozycją jaka została skierowana do miłośników wyrobów ze szkła, w których drzemie potencjał i dusza artystyczna. - Odkrywanie własnych pasji jest czymś przyjemnym, czemu warto poświęcić czas, żeby móc się rozwijać w wybranym kierunku – motywowała licznie przybyłych słuchaczy Pani Mirosława Janota. Ważnym elementem warsztatów był pokaz projektowania kompozycji oraz kolorystyki przedmiotu. Ponadto instruktorka zaprezentowała swoją kolekcję ozdób, którą uczestnicy podziwiali z zapartym tchem.

Spotkanie z Panią Krystyną Wieczorek

    Z okazji Dnia Matki Urząd Gminy w Aleksandrowie oraz Stowarzyszenie PILICZANKI zorganizowali w dniu 27 maja 2011 roku spotkanie z pisarką i poetką Panią Krystyną Wieczorek. Na spotkanie przybyło wielu miłośników literatury. Podczas spotkania pisarka opowiadała o swojej drodze pisarskiej, a także o planach związanych z następnymi powieściami i tomikami poetyckimi. Wszyscy zebrani otrzymali od autorki prezent w postaci jej najnowszej książki oraz pamiątkowe autografy. Czytelnicy utworów Pani Krystyny z niekłamanym zachwytem i wzruszeniem dziękowali jej za talent i jakże owocną twórczość. Wśród składających podziękowania i bukiety kwiatów Pani Krystynie był Wójt Gminy -  Dionizy Głowacki. Oprócz swojej wspaniałej twórczości literackiej Pani Krystyna promieniuje niezwykłą, mimo spotykających ją licznych przeciwności losu, pogodą ducha i sympatią dla ludzi.

Dni Ziemi Piotrkowskiej - Gorzkowice 2010

W dniu 13 czerwca 2010 roku na Dniach ziemi Piotrkowskiej w Gorzkowicach swój debiut jako stowarzyszenie miało Stowarzyszenie PILICZANKI. Członkowie organizacji przygotowali z tej okazji ekspozycję rękodzieła miszkańców Gminy Aleksandrów. Oprócz wyrobów artystycznych możnabyło spróbować chleba wypiekanego tradycyjną metodą w piecu chlebowym oraz zakwasu na żur.

Szkolenie

Stowarzyszenie PILICZANKI oraz Urząd Gminy 
w Aleksandrowie przy współpracy z Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim
SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ
wszystkich mieszkańców Gminy Aleksandrów na szkolenie, które odbędzie się dnia 5 maja 2011 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Gminy w Aleksandrowie.
 
Szkolenie będzie składało się z następujących modułów:
Warsztaty poruszające problematykę skutecznego wyszukiwania ofert pracy i metod odpowiadanie na nie.
Sporządzanie dokumentów aplikacyjnych.
Sporządzanie własnego biznesplanu – zakładanie własnej działalności gospodarczej.
Trening zachowania się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Wójt gminy zaprasza

<p>Paweł Mamrot</p>

Paweł Mamrot

Urząd Gminy w Aleksandrowie

Aleksandrów 39B
26-337  Aleksandrów
tel. (0-44) 756 00 27
fax. (0-44) 756 0014
e-mail: ug@gmina-aleksandrow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.