Logo Gmina Aleksandrów

News

News zdjęcie id 1086

Informacja o nowych zasadach bezpieczeństwa, w tym ograniczeniach w przemieszczaniu się

25.03.2020

Szanowni Mieszkańcy Gminy Aleksandrów.

Z komunikatów Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dowiadujemy się codziennie o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w naszym kraju, także w województwie łódzkim.
Zwracam się z ponownym apelem do Mieszkańców Gminy Aleksandrów oraz innych osób przebywających na naszym terenie o zachowanie szczególnej ostrożności, a także do stosowania się do wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, dotyczących zasad dbania o higienę oraz ochrony przed koronawirusem.
Od 16 marca do Wielkanocy wszystkie placówki oświatowe na terenie gminy Aleksandrów będą zamknięte. Uczniom przypominam, że to nie są dodatkowe ferie, lecz rodzaj wyciszenia i wzajemnej dyscypliny. Apeluje, aby ten czas potraktować jako kwarantannę i ograniczyć spotkania z kolegami i znajomymi.
Zwracam się ponownie do naszych Mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby starsze i samotne. Osoby te, jeśli to możliwe, powinny ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych. Jednocześnie proszę tym samym o otoczenie ich opieką, a szczególnie o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, czy załatwianie spraw urzędowych.
W trosce o bezpieczeństwo naszych Mieszkańców, Gości oraz Pracowników informuje, że z dniem 19 marca 2020 roku wprowadzono wykonywanie zadań przez Urząd Gminy Aleksandrów w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów. Wszystkie niezbędne informacje o formach kontaktu znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Gminy: http://www.gmina-aleksandrow.pl. Jednocześnie informuje, że o wszelkich zmianach dotyczących pracy Urzędu będę Państwa informował poprzez komunikaty na stronie internetowej Urzędu.
Drodzy Mieszkańcy – bądźmy społecznie zdyscyplinowani. To w dużej mierze od naszej odpowiedzialności za nas samych, nasze rodziny i sąsiadów zależy powstrzymanie koronawirusa. Apeluję więc o potraktowanie najbliższych tygodni jako szczególnego okresu, w którym należy ograniczyć do możliwego minimum kontakty z innymi osobami. Wierzę, że wspólnie poradzimy sobie z tym wyzwaniem i stawimy czoła zagrożeniu. Jednocześnie żywię nadzieje, że nasze zalecenia i podjęte decyzje zostaną  przyjęte ze zrozumieniem, a ta trudna dla Nas wszystkich sytuacja szybko się ustabilizuje.


Z wyrazami szacunku,

Wójt Gminy Aleksandrów
/-/ Paweł Mamrot

Wójt gminy zaprasza

<p>Paweł Mamrot</p>

Paweł Mamrot

Urząd Gminy w Aleksandrowie

Aleksandrów 39B
26-337  Aleksandrów
tel. (0-44) 756 00 27
fax. (0-44) 756 0014
e-mail: ug@gmina-aleksandrow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.