Logo Gmina Aleksandrów

News

News zdjęcie id 157

Uroczyste obchody Dnia Nauczyciela

27.10.2015

Dzień 14 października jest w Polsce obchodzony jako dzień upamiętniający dokonania Komisji Edukacji Narodowej oraz jako święto wszystkich osób związanych z edukacją, w szczególności nauczycieli. W tym dniu uczniowie tradycyjnie dziękują swoim nauczycielom za ich pracę oraz składają życzenia. W Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Aleksandrowie uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 15.10.2015 r. Chociaż święto to jest obchodzone każdego roku, to jednak tym razem miało ono szczególnie uroczysty charakter, czego powodem była obecność Łódzkiego Wicekuratora Oświaty Konrada Czyżyńskiego, Prezesa Oddziału PTTK w Żarnowie Włodzimierza Szafińskiego oraz władz gminy: Wójta Gminy Aleksandrów Dionizego Głowackiego i Kierownika Gminnego Zespołu Oświaty Jerzego Pietruszki.
Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości przez panią dyrektor Bożenę Salamagę, która w krótkim wystąpieniu podziękowała nauczycielom za zaangażowanie w pracę, wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do dzieci oraz do problemów, z jakimi boryka się współczesna oświata. Podkreśliła również, że to właśnie nauczyciele w głównej mierze tworzą atmosferę szkoły i sprawiają, że wszyscy czują się w niej dobrze. Także uczniowie podziękowali swoim wychowawcom prezentując część artystyczną złożoną z humorystycznych scen z życia szkoły oraz składając kwiaty.
Jednak głównym punktem uroczystości było uhonorowanie  pani Jadwigi Stańczyk, nauczycielki tej szkoły, Medalem Komisji Edukacji Narodowej przyznanym na wniosek prezesa Szafińskiego przez Ministra Edukacji Narodowej za wieloletnią pracę na rzecz rozwijania krajoznawstwa i turystyki wśród dzieci i młodzieży.
Aktu wręczenia medalu dokonał Łódzki Wicekurator Oświaty Konrad Czyżyński, który gratulując pani Jadwidze Stańczyk dokonań w dziedzinie turystyki, podkreślił jednocześnie, że Medal Komisji Edukacji Narodowej jest najwyższym odznaczeniem resortowym w Polsce, nadawanym za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W swoim wystąpieniu zwrócił również uwagę na rangę zawodu nauczyciela i na to, że to właśnie nauczyciele są głównym filarem edukacji. Gratulacje odznaczonej złożyli również przybyli goście oraz pani dyrektor, która zwróciła uwagę na fakt, iż przyznanie Medalu KEN dla pani Stańczyk jest pierwszym takim wyróżnieniem w historii szkoły.
Inicjatorem i wnioskodawcą w sprawie odznaczenia był pan Włodzimierz Szafiński – Prezes Oddziału PTTK w Żarnowie, który w swoim wystąpieniu podsumował  wieloletnią współpracę tegoż oddziału ze Szkołą Podstawową w Aleksandrowie, w szczególności z panią Stańczyk prowadzącą od 13 lat szkolne koło turystyczne. Jednocześnie zwrócił uwagę na korzyści zdrowotne i edukacyjne, jakie płyną z uprawiania krajoznawstwa i turystyki. Przypomniał również, że Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie kilkakrotnie gościła uczestników corocznego Rajdu Szlakiem Powstania Styczniowego organizowanego przez Oddział PTTK w Żarnowie. Prezes Szafiński oraz sama odznaczona podziękowali również władzom gminy za przychylność, udostępnianie autobusu na wyjazdy i pomoc przy organizowaniu imprez turystycznych na terenie gminy. Wyrazem wdzięczności był dyplom wręczony przez prezesa panu Wójtowi Dionizemu Głowackiemu, który w dalszej części uroczystości również podziękował nauczycielom za codzienny trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia. Zapewnił jednocześnie, iż mając na względzie dobro dzieci, a tym samym przyszłość gminy, będzie dalej wspierać szkoły dbając o ich codzienny byt oraz dokładając wszelkich starań w kierunku ich unowocześniania, wzbogacania bazy materialnej oraz zapewniania wszechstronnego rozwoju uczniów wykorzystując przy tym zarówno środki gminne, jak i pozyskane dzięki realizacji projektów finansowanych ze środków europejskich. Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród dla wyróżniających się nauczycieli przez pana Wójta oraz panią Dyrektor.
Równie piękne uroczystości związane z obchodami tego święta odbyły się w Szkołach Podstawowych w Dąbrowie nad Czarną i Skotnikach oraz w Gimnazjum w Dąbrowie nad Czarną. 

Wójt gminy zaprasza

<p>Paweł Mamrot</p>

Paweł Mamrot

Urząd Gminy w Aleksandrowie

Aleksandrów 39B
26-337  Aleksandrów
tel. (0-44) 756 00 27
fax. (0-44) 756 0014
e-mail: ug@gmina-aleksandrow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.