Logo Gmina Aleksandrów

News

News zdjęcie id 1808

XI Rodzinny Rajd Rowerowy w gminie Aleksandrów

02.08.2022

W niedzielę, 31 lipca  br. na terenie gminy Aleksandrów odbył się XI Rodzinny Rajd Rowerowy połączony z otwarciem infrastruktury rekreacyjno-sportowej w Ciechominie.  Organizatorami wydarzenia był Ludowy Klub Sportowy „Błysk” Aleksandrów we współpracy z Urzędem Gminy Aleksandrów.

Na miejsce zbiórki, którym był teren przed budynkiem Urzędu Gminy, przybyli uczestnicy rajdu w bardzo zróżnicowanym wieku – od malucha do seniora. Przed rozpoczęciem rajdu, Paweł Mamrot – wójt gminy wręczył jego uczestnikom okolicznościowe gadżety służące zapewnieniu bezpieczeństwa podróżowania.
Głównym założeniem, już cyklicznej imprezy, jest propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz integracja społeczności lokalnej. Licząca około 25 km trasa z powodu niesprzyjających warunków pogodowych została skrócona i wiodła przez następujące miejscowości: Aleksandrów - Kawęczyn- Kamocką Wolę – Dębową Górę -  Dąbrowę nad Czarną - Kotuszów – Borowiec - Rożenek – Ciechomin. Nad bezpieczeństwem cyklistów czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Sulejowie oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych: w Dąbrowie nad Czarną, Niewierszynie, Siucicach i Skotnikach. Po zakończeniu rajdu jego uczestnicy oraz mieszkańcy sołectwa Ciechomin zostali zaproszeni na oficjalne otwarcie infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Nowo powstałe obiekty poświęcił  proboszcz parafii  w  Skórkowicach – ks. Mirosław Woźniak. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wójt gminy- Paweł Mamrot, zastępca wójta- Daniel Jasion, przewodnicząca Rady Gminy Aleksandrów- Jolanta Rogozińska, radna Rady Gminy - Karolina Biniek oraz sołtys sołectwa Ciechomin - Bogdan Sędkowski. Wójt gminy podziękował wszystkim tym, którzy dołożyli starań, aby ten obiekt mógł powstać oraz wyraził nadzieję, że zarówno dzieci i młodzież, jak również starsi mieszkańcy będą aktywnie korzystać  z nowo oddanego obiektu.

W ramach imprezy odbył się również konkurs wiedzy o gminie Aleksandrów, w którym wzięło udział  30 osób. Za udział w konkursie zostały ufundowane  nagrody rzeczowe, które wręczyli wójt, zastępca wójta oraz przewodnicząca rady gminy. Rajd zakończył się wspólnym grillowaniem. Wszyscy biorący udział w rajdzie zgodnie podkreślili, że była to bardzo udana impreza i z niecierpliwością będą oczekiwali na kolejną edycję tego rajdu.

Wójt gminy zaprasza

<p>Paweł Mamrot</p>

Paweł Mamrot

Urząd Gminy w Aleksandrowie

Aleksandrów 39B
26-337  Aleksandrów
tel. (0-44) 756 00 27
fax. (0-44) 756 0014
e-mail: ug@gmina-aleksandrow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.