Logo Gmina Aleksandrów

News

News zdjęcie id 235

Dzień Rodziny w Skotnikach

03.06.2016

W minioną niedzielę, 29 maja 2016 r. na placu przed Świetlicą Wiejską w Skotnikach odbyła się piękna impreza pod tytułem „Dzień Rodziny” połączona z okolicznościowym piknikiem. Organizacja tego typu uroczystości już na stałe wpisała się do kalendarza Szkoły Podstawowej w Skotnikach. Jednym ze współorganizatorów tej uroczystości było Gminne Centrum Kultury w Aleksandrowie. Honorowy patronat nad tą uroczystością objął Dionizy Głowacki - Wójt Gminy Aleksandrów. Impreza łączyła w sobie obchody bardzo ważnych świąt dla każdej Rodziny – tj. Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka i była doskonałą okazją do wspólnego spotkania i zabawy dla całej społeczności szkolnej i gminnej.
Uroczystość rozpoczęła się od powitana bardzo licznie przybyłych rodziców i gości przez Annę Piekarz – Dyrektora GCK w Aleksandrowie oraz Andrzeja Wołoszyna – Dyrektora Szkoły. Następnie Wójt Gminy złożył wszystkim przybyłym serdeczne życzenia i pogratulował organizacji tego typu uroczystości. Występ najmłodszych uczniów ze szkoły w Skotnikach został ciepło przyjęty przez zebranych. Dzieci podczas części artystycznej wyraziły swoje uczucia i wdzięczność do swoich rodziców w życzeniach i bardzo wesołych piosenkach oraz wręczyły im kwiaty. Podczas uroczystości zostały również nagrodzone dzieci z terenu gminy, które zostały laureatami konkursu plastycznego „Biblioteka moich marzeń”. Nagrody dla dzieci wręczyli: Dionizy Głowacki – Wójt Gminy, Ewa Dziembor – Przewodnicząca Rady Gminy Aleksandrów oraz Paweł Mamrot – Sekretarz Gminy. Następnie miał miejsce premierowy pokaz tańca współczesnego w wykonaniu dzieci z terenu gminy, które pod okiem instruktorki doskonalą swoje umiejętności w tym zakresie. Grupa improwizacyjna „Improgliceryna” działająca w ramach Teatru Studenckiego UJK w Piotrkowie Trybunalskim przedstawiła interesujący program, które łączył w sobie ciekawe zajęcia animacyjne dla dzieci.
Dużo radości sprawiły, przede wszystkim najmłodszym uczestnikom, zabawy, loteria fantowa oraz konkursy z cennymi nagrodami.
Podczas imprezy, dla wszystkich jej uczestników, został przygotowany słodki poczęstunek. Dla dzieci, na placu za budynkiem świetlicy, została zapewniona dodatkowa atrakcja - dmuchana zjeżdżalnia. W czasie imprezy pogoda sprzyjała, także wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas. Obecność rodziców, dzieci i nauczycieli dała  możliwość wspólnych rozmów i zabawy w atmosferze pełnej życzliwości i rodzinnego ciepła.

Wójt gminy zaprasza

<p>Paweł Mamrot</p>

Paweł Mamrot

Urząd Gminy w Aleksandrowie

Aleksandrów 39B
26-337  Aleksandrów
tel. (0-44) 756 00 27
fax. (0-44) 756 0014
e-mail: ug@gmina-aleksandrow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.