Logo Gmina Aleksandrów

News

News zdjęcie id 450

Zakończenie roku szkolnego w Publicznym Gminazjum w Dąbrowie nad Czarną

04.07.2017

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Dnia 23 czerwca 2017 r. oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.
Pierwsi rok szkolny zakończyli najstarsi uczniowie Gimnazjum, dla których rozpoczynające się wakacje były również końcem gimnazjalnego etapu edukacji. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św., którą w intencji całej społeczności szkolnej w kościele parafialnym w Dąbrowie nad Czarną odprawił ks. Janusz Stanek – Proboszcz parafii. Uroczystość w szkole rozpoczęło odśpiewanie hymnu Polski, po którym kończący gimnazjum uczniowie przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom. Przybyłych przywitała Elżbieta Ogrodnik, Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dąbrowie nad Czarną.  Następnie głos zabrał Dionizy Głowacki - wójt Gminy Aleksandrów, który wręczył „Nagrody Wójta” wybitnym uczniom, mogącym pochwalić się bardzo wysokim poziomem w nauce – Igorowi Borysiewiczowi, Wiktorowi Borysiewiczowi oraz Roksanie Matyszewskiej. Nie zabrakło również innych nagród dla szczególnie zdolnych uczniów. Dyplomy oraz gratulacje odebrali także rodzice wyróżniających się gimnazjalistów. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego nastąpiło również podsumowanie i ogłoszenie wyników VIII gminnego konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym. I miejsce w tym konkursie zajął Przemysław Sipa, II – Beata Rusin, III – Kamil Kobędza.
Podczas uroczystości wielkie podziękowania, za trud i pracę włożoną w kształcenie i wychowanie młodzieży, otrzymali, z ich rąk, nauczyciele. Szczególnie wyjątkowe było podziękowanie dla Pani Elżbiety Ogrodnik,  Dyrektor szkoły, dla której kończący się rok był ostatnim rokiem pracy.

- Jest to bardzo uroczysta chwila podziękowania Pani Dyrektor za pracę na rzecz naszej małej Ojczyzny, jaką jest Gmina Aleksandrów. Przez cały okres swojego życia zawodowego Pani Dyrektor poświęcała, niejednokrotnie swój czas, swoje dobro dla innych. Wszyscy bardzo dziękujemy za ten okres 39  lat pracy w jednej szkole, jednej Gminie - mówił Wójt Gminy Aleksandrów Dionizy Głowacki.

Od września  Publicznym Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dąbrowie nad czarną  będzie kierował Łukasz Przybył, który z rąk Wójta Gminy odebrał nominację na to stanowisko.
Uczniowie gimnazjum w pięknym programie artystycznym podziękowali nauczycielom za ich naukę i wychowanie.

Wójt gminy zaprasza

<p>Paweł Mamrot</p>

Paweł Mamrot

Urząd Gminy w Aleksandrowie

Aleksandrów 39B
26-337  Aleksandrów
tel. (0-44) 756 00 27
fax. (0-44) 756 0014
e-mail: ug@gmina-aleksandrow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.