Logo Gmina Aleksandrów

News

News zdjęcie id 644

Uczniowie SP Aleksandrów na "Zielonej Szkole" w Bieszczadach

30.05.2018

W dniach 21 – 25 maja 2018r.  grupa 44 uczniów klas IV – VII ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie wraz z opiekunkami : Jadwigą Stańczyk, Jolantą Leśniewską, Janiną Leśniewską i Joanną Ślusarczyk przebywała w Bieszczadach.
W ciągu pięciu dni młodzież zwiedziła ten malowniczy i atrakcyjny rejon południowo-wschodniej Polski, poznała jego przyrodę, historię i kulturę.  Uczestnicy wycieczki mieszkali w ośrodku „Uroczysko” w Zwierzyniu, niewielkiej, ale bardzo ciekawej miejscowości niedaleko Soliny. Stamtąd codziennie, pod opieką przewodników i instruktorów, wyruszali na szlaki turystyczne, zajęcia sportowo-rekreacyjne, zajęcia „leśnej szkoły”, odwiedzali muzea i rezerwaty przyrody.
Wśród atrakcji, które zaplanowano w czasie pobytu były : zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego Sabina w Rymanowie z pokazem i warsztatami  dmuchania szkła, zwiedzanie Muzeum Bieszczadzkiego PN w Ustrzykach Dolnych i pokazowej zagrody żubrów w Mucznej, spacer i podziwianie widoków z korony najwyższej w Polsce zapory wodnej w Solinie i z punktu widokowego Kiczerka w największym bieszczadzkim  uzdrowisku Polańczyk, zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, zwiedzanie ruin klasztoru Karmelitów Bosych w Zagorzu z oryginalną drogą krzyżową i 22-metrową wieżą widokową, wspinaczka na Połoninę Wetlińską ze słynną Chatką Puchatka, czyli najwyżej położonym schroniskiem w Bieszczadach /1228 m n.p.m./.
Oprócz wędrówek i zwiedzania uczniowie mieli zapewnione rozrywki sportowo-rekreacyjne, takie jak : turniej piłki nożnej w kulach Bumper Ball, dwugodzinny spływ pontonowy w otoczeniu dzikiej przyrody doliną Sanu, zakończony ogniskiem, kurs fotografii przyrodniczej. Młodzież z wielkim zaangażowaniem wzięła udział w zajęciach „leśnej szkoły”, podczas których na trasie liczącej ok. 5 km czekały  do wykonania liczne zadania, zagadki logiczne, wskazówki, których rozszyfrowanie umożliwiło odszukanie i otwarcie kufra ze skarbem.  Niewątpliwie wielką frajdę stanowiła „bitwa kolorów”, po której dzieci były „umorusane” we wszystkich kolorach tęczy.
Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko nowej wiedzy o regionie, który zwiedzali. Przyczyniła się do rozwijania samodzielności, kształtowania nawyków higienicznych, odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo, dała możliwość zaspokojenia potrzeb ruchowych uczniów poprzez gry i zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki piesze, sprzyjała wzajemnej integracji.
Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń i na pewno długo będą wspominać pełen atrakcji wyjazd.

Wójt gminy zaprasza

<p>Paweł Mamrot</p>

Paweł Mamrot

Urząd Gminy w Aleksandrowie

Aleksandrów 39B
26-337  Aleksandrów
tel. (0-44) 756 00 27
fax. (0-44) 756 0014
e-mail: ug@gmina-aleksandrow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.