Logo Gmina Aleksandrów

News

News zdjęcie id 770

Spotkanie poświęcone promocji Gminy Aleksandrów

28.11.2018

24 listopada 2018 roku Mieszkańcy Gminy Aleksandrów wzięli udział w spotkaniu poświęconym promocji gminy połączonym z tradycyjnym wieczorem andrzejkowym. Tegoroczne spotkanie, które na stałe już wpisało się w kalendarz wydarzeń Gminy Aleksandrów odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Ciechominie. Organizatorami imprezy byli: Gminne Centrum Kultury, Pracownicy Urzędu Gminy Aleksandrów oraz Wójt Gminy.
    Uroczystego otwarcia i powitania przybyłych gości dokonał Wójt Gminy Aleksandrów - Paweł Mamrot, a także Dyrektor Gminnego Centrum Kultury - Anna Piekarz. Pierwszym punktem tego spotkania była prezentacja multimedialna przedstawiająca osiągnięcia szkół podstawowych z terenu gminy Aleksandrów w zakresie realizacji projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych. Prezentację pod hasłem ,,Międzynarodowe wyzwania edukacyjne"  przedstawiła Dyrektor Gminnego Centrum Kultury - Anna Piekarz. W trakcie spotkania zebrani mogli podziwiać także wystawę z XI Pleneru Malarskiego Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej ,,Spotkajmy się w powiecie piotrkowskim". Gmina Aleksandrów już w kwietniu rozpoczęła działania związane z udziałem w organizacji tego wydarzenia. W tegorocznej edycji projektu uczestniczyli artyści z województwa łódzkiego, z terenu całej Polski, z zagranicy oraz artyści-malarze tworzący na terenie powiatu piotrkowskiego. Plener odbywał się w dwóch etapach, stacjonarnym i otwartym – dla artystów uczestniczących indywidualnie, natomiast tematykę obrazów stanowiły pejzaże, zabytki architektury świeckiej i sakralnej, zabytki przyrody oraz ważne miejsca związane z historią powiatu piotrkowskiego.
    Uczestnicy spotkania andrzejkowego zobaczyli również piękny występ taneczny w wykonaniu Aleksandry Gruszczyńskiej i Gabriela Damka - uczniów Szkoły Tańca ,,Cantinero" z Tomaszowa Mazowieckiego. Występ ten spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony zebranych, którzy długimi oklaskami nagrodzili występującą parę taneczną.
    Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do degustacji tradycyjnych polskich potraw. Przybyli bardzo licznie na to wydarzenie mieszkańcy naszej gminy, do późnych godzin nocnych bawili się razem z Dj Wodzirejem Piotrem Dzwonnikiem.

Wójt gminy zaprasza

<p>Paweł Mamrot</p>

Paweł Mamrot

Urząd Gminy w Aleksandrowie

Aleksandrów 39B
26-337  Aleksandrów
tel. (0-44) 756 00 27
fax. (0-44) 756 0014
e-mail: ug@gmina-aleksandrow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.