Logo Gmina Aleksandrów

News

News zdjęcie id 866

Anna Piekarz- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Centrum Kultury w Aleksandrowie otrzymała honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

17.05.2019

Anna Piekarz- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Centrum Kultury w Aleksandrowie otrzymała honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej prof. Piotra Glińskiego. Uroczystość wręczenia tej prestiżowej nagrody odbyła się 9 maja br. w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi z okazji Łódzkiego Dnia Bibliotekarza. Dyrektor GBP i GCK odebrała odznakę z rąk przedstawiciela Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pracownika Departamentu Mecenatu Państwa, Małgorzaty Kurek.
Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na uroczyste obchody byli m.in.: Wiceprezydent Miasta Łodzi, Krzysztof Piątkowski, przedstawiciele Zarządu Głównego SBP, Marzena Przybysz, dr Zbigniew Gruszka (pracownik naukowy Katedry Informatologii i Bibliologii UŁ), przedstawiciele Wydziału Kultury: Lilianna Andrzejczak, Aleksandra Górska oraz Bogna Witkowska, członek honorowy SBP, a zarazem wieloletni Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi, Elżbieta Pawlicka oraz dyrektorzy i pracownicy bibliotek z całego województwa łódzkiego.
Spotkanie rozpoczął Wiceprezydent Miasta Łodzi, Krzysztof Piątkowski oraz dr Zbigniew Gruszka,  którzy przekazali pod adresem bibliotekarzy specjalne życzenia. W dalszej części wydarzenia głos zabrali: Renata Wojtczak, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, która opowiedziała zebranym o Mediatece oraz Paweł Braun, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łodzi.
Po części merytorycznej nastąpiło uroczyste rozdanie medali i zasłużonych odznak. Wśród  ,,Zasłużonych dla kultury” znalazło się także 7 bibliotekarzy z województwa łódzkiego. Odznaka ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawana jest osobom wyróżniającym się  w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Anna Piekarz od wielu lat z pasją i zaangażowaniem prowadzi liczne warsztaty, imprezy, spotkania integracyjno - edukacyjne dla dzieci, młodzieży jak również dorosłych, na które z powodzeniem pozyskuje środki zewnętrzne.  Jej działania opierają się na integracji międzypokoleniowej  połączonej z szeroko pojętymi działaniami kulturalnymi. W swoich zamierzeniach stara się stworzyć dogodne warunki dla rozwoju kultury, również dla mieszkańców, którzy mają do  niej utrudniony dostęp.
-Zawsze swoją pracę łączyłam z pasją upowszechniania kultury i czytelnictwa. To była taka moja misja. Dziękuję, że dostrzeżono mój mały wkład w dorobek kultury i utwierdzono w przekonaniu, że warto robić, to co robię. To wyróżnienie przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbieram jako bodziec do kolejnych działań na niwie kultury.  
Całość imprezy uświetnił występ dwójki młodych akordeonistów: Antoniego Brudel, ucznia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi oraz Kacpra Brudel, studenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Pani Annie Piekarz gratulacje przekazał również Paweł Mamrot – Wójt Gminy Aleksandrów.

Wójt gminy zaprasza

<p>Paweł Mamrot</p>

Paweł Mamrot

Urząd Gminy w Aleksandrowie

Aleksandrów 39B
26-337  Aleksandrów
tel. (0-44) 756 00 27
fax. (0-44) 756 0014
e-mail: ug@gmina-aleksandrow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.